ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ    ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη και στο Κοινό Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2013 – 2014

eggrafi_A_Taxi

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών/τριων για την Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου (μόνο όσων τα αδέλφια τους φοιτούν στο Σχολείο μας) θα διεξαχθούν το διάστημα από 1η Ιουνίου 2013 έως 21 Ιουνίου 2013. Δείτε και κατεβάστε την ανακοίνωση της Δ/νσης του Σχολείου εδώ.

Για να κατεβάσετε την Αίτηση Εγγραφής μαθητή/τριας στην Α΄ τάξη του σχολείου κάντε κλικ εδώ.

Για να κατεβάσετε το Ατομικό Δελτίο Υγείας κάντε κλικ εδώ. Υπενθυμίζεται ότι συμπληρωμένο Ατομικό Δελτίο Υγείας πρέπει να προσκομίσουν και οι μαθητές που θα φοιτήσουν το επόμενο σχολικό έτος στη Γ΄ και Ε΄ τάξη.

Δείτε εδώ την εγκύκλιο συγκρότησης Τοπικών Μονάδων Υγείας ΕΟΠΥΥ (Πιστοποίηση Υγείας Μαθητών) προκειμένου να καταστεί ευκολότερη και δωρεάν η συμπλήρωση του Ατομικού Δελτίου Υγείας για ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ.

Υπενθυμίζουμε επίσης ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα θα διεξαχθούν και οι εγγραφές για το Κοινό Ολοήμερο Σχολείο (του 4ου και 22ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου). Δείτε τη σχετική ανακοίνωση εδώ. Δείτε και κατεβάστε τη σχετική αίτηση εγγραφής εδώ.

Οι όροι και οι προϋποθέσεις παρακολούθησης του Ολοήμερου Προγράμματος ορίζονται σε σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.